Malba a workshop na dětském hřišti v areálu SK Úvaly

IMG_6505

V sobotu 15. května se v areálu SK Úvaly konal sportovně hudební festival, kde se sešlo skoro celé město. Během jednoho dne od rána do večera jsme stihli před zraky obyvatel namalovat betonovou zeď na dětském hřišti a zatím naši milí kolegové a pomocníci zvládli nanést barvou šablony s více jak 150 lidmi, kteří si s odbornou pomocí namalovali zadarmo papírové destičky a za drobný poplatek kvalitní bavlněná trička…

Návrh pro zeď vyšel z komunikace se zástupci města Úvaly a sportovního areálu SK Úvaly. Při navrhování jsme se snažili maximálně přizpůsobit prostředí, jež nevzhlednou betonovou zeď obklopuje. Na několika místech je plocha zdi špatně viditelná – nalevo je zčásti zakrytá hradem se skluzavkou, v prostřední části je u stěny lavička a nakonec tabule napravo.

Všechny tyto propozice jsme vzala v potaz a snažili jsme se připravit návrh malby, která by byla:

  1. Pestrobarevná – dětská (ale ne infantilní a křiklavá jako Hello Kitty styl).
  2. Alespoň částečně poučná, určená pro ty nejmenší děti.
  3. V neposlední řadě bylo pro návrh zásadní samotné provedení malby, kterou bychom zvládli za jeden den konání sportovního festivalu.

Záměrně jsme pro stěnu vybrali lesní zvířata a ryby z řek, jež žijí na území naší země. Myslím, že je to v mnoha ohledech mnohem více poučné a zajímavé pro děti na pomezí velkoměsta a přírody, než klasika ve smyslu savana kontra moře.

Stylizace v podobě puzzle dává návrhu o jeden grafický rozměr navíc. Byla také velice zajímavá pro samotný průběh akční malby. Před zraky návštěvníků festivalu jsme nejprve nanesli pozadí, poté siluety zvířat a nakonec puzzle vzor. Celou dobu to byla pro všechny přítomné docela interesantní podívaná…

  • Detailní popis workshopu: zde
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s