Teoretická a praktická lekce malování přes šablony

 

Výtvarná výchova na základních školách je podle našeho názoru především úvodem do vybraných technik, které se dětem nabízejí do budoucna k dalšímu rozvoji. Školní osnovy a obecně prostor pro výtvarnou výchovu jsou prostě koncipované tak, aby se stihlo všechno a jistým způsobem nic.

Snažili jsme se připravit dopoledne s dětmi tak, abychom jim mohli předat co možná nejvíce. Během prvních dvou hodin jsme jim ukázali během teoretické prezentace přes 100 fotografií z historie vývoje pouličního umění od jejích začátků, přes vývoj graffiti až do současné podoby street artu. Soustředili jsme se také na diskuzi s dětmi na téma, co je vlastně veřejný prostor a komu vlastně po právu náleží. Nakonec jsme se soustředili na techniku malby přes šablony ve všech jejích podobách, které považujeme za významné z hlediska evolučního vývoje této kategorie umění.

Druhá část workshopu byla opravdu praktická. Nejprve si každý mohl nanést papírovou destičku podle vlastního výběru (motiv a odstín barvy), aby si malbu sprejem zkusil nanečisto. Poté jsme všem 45 dětem pomohli namalovat látkovou tašku. K našemu překvapení jsme se nezastavili u jedné strany tašky. Všechny děti vydržely o dvě hodiny navíc, aby si mohly namalovat i druhou stranu.

Tento workshop by nikdy nevznikl bez podpory města Úvaly a tamní základní školy. Děkujeme všem zúčastněným, včetně výborných dětí za opravdu nezapomenutelnou celodenní výuku!

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s