Koláž na FB2

Město Úvaly, za osobní podpory pana starosty Petra Boreckého, se rozhodlo výtvarně oživit veřejný prostor street artem resp. mural artem. Vše se začalo diskutovat už v roce 2014 a v roce 2015 se podařilo uskutečnit první realizace.

Město Úvaly jako jedno z prvních svého druhu v Čechách usiluje ve spolupráci s občanskou iniciativou Street Art Úvaly o ucelenou postupnou změnu svých veřejných prostranství. Autoři projektu se snaží hledat originální neotřelé tvůrce, s nimiž připravuje v těsné spolupráci se zástupci města Úvaly velkoformátové malby, workshopy a instalace. Město se rozhodlo spolupracovat se zkušenými umělci, ale také usiluje o zapojení místní komunity, zejména dětí a mládeže.

Vizí projektu je město Úvaly jako street art-ová galerie pod širým nebem. Záměrem je, aby malby reflektovaly současná témata ve společnosti, byly inspirující pro místní obyvatele a také byly důvodem pro návštěvu Úval pro přespolní.

Za láskou k místu, kde žijeme, stojí mnohé: přátelství se sousedy a lidmi z okolí, neopakovatelná krása jednotlivých míst, která sledujeme ve všech ročních obdobích a v neposlední řadě všechno pozitivní, co se nám stalo na místech, která můžeme nazvat svým domovem.

Věříme, že čím lépe známe místo, kde žijeme, tím více jej můžeme milovat a podílet se na jeho budoucím vývoji …

Podívejte se na vše, co se ve městě už pomalovalo a vytvořilo: realizované projekty.

Street Art Úvaly najdete i na Facebooku.

projekt_workshop_úvaly900x661px

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s